Mint ahogy tudjuk a szabadtéri főzőcskézés legelterjedtebb módja a bográcsozás. Minek is köszönheti ezt a népszerűséget? Az gondolom, hogy elsősorban annak, hogy a szabadtűzön elkészített ételeknek sokkal intenzívebb, gazdagabb az íz világa. A Totemmel nincs szükség semmi macerás előkészületre, csak egy kevéske fa kell és már indulhat is a bográcsozás.
Ősszel bográcsozni nagyon jó, van egy különleges meghitt hangulata. Nincs az a nagy meleg, adott esetben főzés közben már a leheletünk is látszik, na és persze nagyon szép ilyenkor a természet, olyan sokszínű.
Ennek köszönhető szerintem, hogy a tartalmasabb bográcsosok ilyenkor készülnek. Jó a bográcsozó mellett, kicsit az is melegít minket.
Ősszel is a legnépszerűbb bográcsosok közé tartoznak a különféle pörköltök, legyen az marha, sertés, baromfi, vagy bármilyen vadak.
Nagyon sokan a levesek mellet döntenek, nagyon finoman elkészíthetőek a különféle gulyások, a halászlé, de nem maradhat el ilyenkor az egyik legnépszerűbb étel a lecsó sem, valamint a Hajdúság bajnoka a slambuc.
Ezeken kívűl bármilyen étel elkészíthető bográcsban, csak a képzeleted szab határt.
Pár hasznos tipp a bográcsozáshoz:
- Azzal mindenképpen számolnunk kell, hogy tovább tart a bográcsban elkészíteni az ételt, mint a konyhában, körülbelül 1,5 szer, kétszer annyi ideig tart.
- Ősszel érdemes hamarabb kezdeni a főzést, mert hamarabb sötétedik, és hűvösebb is lesz az idő késő délutánra.
- Legyen elég víz körülöttünk, mert főzés közben gyorsabban párolog a víz, tudjunk utána tölteni.
- Bográcsozásnál, mindenképpen állati zsírokat használjunk, ez az étel ízében intenzíven érzuődni fog.
- A pirospaprikát célszerű az elkészítés végefelé adagolni, így elkerüljük, hogy megégjen a paprika.
Jó bográcsozást nektek, sok élményt és rengeteg örömteli pillanatot éljetek meg közben!
Kiváncsi vagy a korábbi bejegyzéseinkre? itt vannak olvass tovább: