Kezdők figyelem! Így is kezdhetném, mert ebből a cikkből elsősorban a kezdők szerezhetnek új ismereteket a bográcsozásról, de a gyakorlottak is hasznukat vehetik ezekből a tanácsokból.
Kertes, vagy társasházból nem hiányozhat a bográcsozó és a bogrács, ezek hiányában elképzelhetetlenek a baráti, családi összejövetelek.
A bogrács fémből készült főzőedény melyben minden olyan ételt elkészíthetünk amit a konyhában fazékban készítünk. A bográcsoknak több típusa van a legelterjedtebb a pörkölt főző bogrács aminek a szája kifele hajlik, vagy a léfőző bogrács aminek a szája befelé hajlik. A fontos különbség a két forma között az az, hogy a kifelé hajló bográcsban kisebb hőfokon főzünk, mivel a meleg azonnal elpárolog, a befelé szűkülő bográcsban kevésbé párolog a folyadék és nagyobb hőfokon főzünk benne.
Az öntöttvas bográcsoknak kitűnő a hőtartó képességük, használat előtt ki kell égetni és a bográcsozás után azonnal el kell mosni, majd lezsírozni, mert hamar rozsdásodnak. A rézből készült bográcsoknak szintén nagyon jó a hőtartó képességük, de ecetes, savas ételeket ne készítsünk benne. A rozsdamentes, zománcozott bográcsokat könnyű tisztántartani, minden étel elkészíthető bennük, de a zománc sérülékeny nagyon. Ezek a bográcsok a legolcsóbbak.
Az ideális bográcsozó a MOZAIK Totem!
Kezdő vagy?
Érdemes olyan bográcsost választanod elsőnek, amelyben az összetevők egyszerre főnek meg.
Pár apró tipp a bográcsozáshoz:
Olajat ne használj, inkább zsírral bográcsozz.
A forró zsírba szórd bele a hagymát, majd sózd meg egy kicsit, és így nem fog leragadni, majd leégni.
A kockára vágott húsokat folyamatosan kavarjuk, amikor a hagymára dobjuk, mert gyorsabban fog kérgesedni.
A piros porpaprikát a vége előtt kb 15-30 perccel szórjuk rá, így nem fog megégni.
A készre sózást szintén a vége előtt tegyük, mert ha hamarabb sózunk, lassabban fő az étel.
Bográcsozz minél többet, a Totemmel egyszerűbbé tudod tenni a bográcsozást!
Kiváncsi vagy a korábbi bejegyzéseinkre? itt vannak olvass tovább: